CCM SP. Z O.O.

ul. Rycerska 24
59-220 Legnica
Mobil: +48 797 - 458 - 095
E-mail: info@ccmcc.pl

O firmie - CCM Sp. z o.o. jest firmą działającą od ponad 15 lat na zlecenie największych firm, posiadających około 100 ośrodków opieki nad starszymi osobami, na terenie całych Niemiec. Zajmujemy się pośrednictwem pracy między pielęgniarkami/ terapeutami zajęciowymi, a domami opieki, które szukają pracowników. Działalność na zlecenie niemieckich firm, gwarantuje przyszłym kandydatom legalną pracę na podstawie umowy oraz brak prowizji pobieranej od kandydatów dla naszej firmy. CCM Sp. z o.o. jest wpisana w rejestrze agencji zatrudnienia pod numerem 10269.

Do kogo adresowane są nasze usługi? - Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby, które posiadają dyplom ukończenia liceum medyczne oraz osoby posiadające wyższe wykształcenie z zakresu pielęgniarstwa lub terapii zajęciowej, które posługują się językiem niemieckim w stopniu co najmniej komunikatywnym (B1). Współpracujemy również ze studentami, gwarantując im darmową naukę języka niemieckiego, możliwość rozpoczęcia pracy zaraz po studiach lub odbycie płatnych praktyk wakacyjnych.

Co gwarantujemy? 1. Dla studentów pielęgniarstwa lub terapii zajęciowej: - Po uzyskaniu dyplomu: umowę o pracę na czas nieokreślony z pełnym zabezpieczeniem socjalnym według niemieckiego kodeksu pracy plus dodatki za nadgodziny, weekendy, święta oraz nocne zmiany. Podpisana przez pracodawcę umowa, dostarczana jest do kandydata jeszcze przed wyjazdem z kraju. - darmową naukę (on-line) języka niemieckiego od podstaw w trakcie studiów do poziomu B1 - dla studentów posiadających umiejętności językowe na poziomie B1 - możliwość odbycia wakacyjnych, płatnych praktyk zawodowych w jednym z ośrodków - wysokie wynagrodzenie oraz gwarancja podwyżki po uzyskaniu certyfikatu językowego stopnia B2 - zakwaterowanie (bezpłatnie do 6 miesięcy, po 6 miesiącach max. 150 euro) - wyżywienie (3 razy dziennie, bezpłatnie) - pomoc w organizacji całego wyjazdu

2. Dla absolwentów pielęgniarstwa lub terapii zajęciowej posiadających certyfikat języka niemieckiego (min. B1):

 • umowę o pracę na czas nieokreślony z pełnym zabezpieczeniem socjalnym według niemieckiego kodeksu pracy, plus dodatki za nadgodziny, weekendy, święta oraz nocne zmiany. Podpisana przez pracodawcę umowa, dostarczana jest do kandydata jeszcze przed wyjazdem z kraju.
 • możliwość wyjazdu razem z rodziną i pomoc w znalezieniu pracy dla partnera lub szkoły dla dzieci
 • dodatkowe świadczenia socjalne w przypadku posiadania dzieci
 • w przypadku choroby - gwarancja pełnopłatnego wynagrodzenia do 6 tygodni od pracodawcy, od 7 tygodnia od kasy chorych
 • pomoc w organizacji nauki języka niemieckiego na wyższe stopnie
 • wysokie wynagrodzenie uzależnione od poziomu języka i zaangażowania
 • gwarantowane 30 dni urlopu w ciągu roku, co daje łącznie 6 tygodni
 • zakwaterowanie w pobliżu ośrodka (pokoje jednoosobowe, max. 150 euro)
 • wyżywienie (3 razy dziennie, bezpłatnie)
 • pomoc w organizacji całego wyjazdu

  3. Etapy Rekrutacji Dla Studentów:

  • Przesłanie swojego CV w języku niemieckim na adres rekrutacja@ccmcc.pl i nauka zawodu w Polsce do uzyskania stopnia licencjata
  • W trakcie studiów nauka języka niemieckiego minimum do poziomu B1 - gwarancja darmowego kursu on-line. Istnieje również możliwość odbycia wakacyjnych, płatnych praktyk u przyszłego pracodawcy.
  • Obrona oraz uzyskanie certyfikatu językowego + tłumaczenie dokumentów przez tłumaczy przysięgłych.
  • Przesłanie kompletu przetłumaczonych dokumentów na adres rekrutacja@ccmcc.pl, wybór miejsca pracy.
  • Otrzymanie umowy podpisanej przez pracodawcę pocztą tradycyjną, przygotowania do wyjazdu.
  • Wyjazd do ośrodka i półroczny okres przygotowujący: 5 dni w tygodniu po 8 godzin rozłożone na: 4 godziny pracy z pacjentami i 4 godziny czynnej nauki języka niemieckiego. Przez ten okres zakwaterowanie w ośrodku (pokoje jednoosobowe) oraz wyżywienie są darmowe. Nadgodziny i święta są dodatkowo płatne.
  • Po 6 miesiącach i uzyskaniu poziomu językowego B2, otrzymanie awansu i możliwość zmiany miasta. Zakwaterowanie w ośrodkach będzie kosztować maksymalnie 150 euro.
  • Możliwość wyjazdu razem z partnerem i dziećmi - pracodawca pomaga w znalezieniu pracy i szkoły.

  Dla absolwentów:

  • Przesłanie CV w języku niemieckim na adres rekrutacja@ccmcc.pl
  • Nauka języka niemieckiego do poziomu minimum B1, potwierdzona certyfikatem.
  • Tłumaczenie dyplomu ukończenia studiów wyższych i certyfikatu językowego.
  • Przesłanie tłumaczeń dyplomu i certyfikatu językowego na adres rekrutacja@ccmcc.pl
  • Wybór miejsca pracy
  • Otrzymanie umowy podpisanej przez pracodawcę pocztą tradycyjną.
  • Wyjazd do pracy (możliwość wyjazdu razem z rodziną)

  4. Gdzie można wyjechać? Współpracujemy z ponad 100 ośrodkami na terenie całych Niemiec. Zawsze staramy się dobrać miejsce pracy do preferencji kandydatów.

  5. Dlaczego my? CCM Sp. z o.o. jest legalnie działającą firmą, proponującą pracę tylko w ośrodkach dla seniorów – nie zajmujemy się pośrednictwem do całodobowej prywatnej opieki nad starszymi osobami. Kandydaci / Kandydatki otrzymają od przyszłego pracodawcy oficjalną umowę o pracę na czas nieokreślony według niemieckiego prawa pracy, jeszcze przed wyjazdem. Oznacza to, iż firma CCM Sp. z o.o. w przeciwieństwie do większości konkurencji nie pobiera żadnej prowizji od kandydatów za pośrednictwo ani jakiekolwiek inne usługi. Dbamy nie tylko o dobre warunki pracy dla naszych kandydatów, ale przede wszystkim oferujemy wysokie wynagrodzenie i pomoc w organizacji życia w Niemczech. Współpraca z naszą firmą to gwarancja uczciwości i wyrozumiałości pracodawcy, jasno określone zasady współpracy, pełne wynagrodzenie zgodne z kwotą określoną w umowie, legalne prawo do dni wolnych, składki na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne oraz stuprocentowa pomoc w organizacji całego wyjazdu

  .

  Nie ryzykuj współpracy z firmami, od których nie otrzymasz umowy! Pamiętaj, od 01.01.2015 obowiązuje w Niemczech minimalna krajowa 8,50 Euro/godz.dla wszystkich pracowników legalnie zatrudnionych. Pracodawcy, którzy płacą mniej ryzykują wysokie grzywny. Na bieżąco spodziewać się możnakontroli urzędniczych. Praca "na czarno" powoduje kary 25.000 Euro dla pracodawcy za każdego zatrudnionego oraz 5.000 Euro dla pracownika.

CCM SP. z o.o
projektowanie stron wwwProjektowanie stron internetowych: expertPC